П`ятниця, 10.05.2024, 08:45
Вітаю Вас Гість | RSS

Ласкаво просимо до країни права!

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Made By Yevhenyi

Головна » 2014 » Травень » 28 » 10 клас. Особа, суспільство, держава. Особа і держава
21:46
10 клас. Особа, суспільство, держава. Особа і держава

Урок  №7

Тема. Особа, суспільство, держава. Особа і держава

 

Мета: продовжувати роботу з термінами в історичному та інтеграційному варіанті; структурою Конституції України 1996 року, формувати навички аналізу нормативного документу, що має вищу юридичну силу, аналізу різних джерел інформації за темою, виховувати повагу до законодавства власної держави, розуміння необхідності його дотримання.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Актуалізація знань учнів

Запитання

1.     Що таке держава?

2.     Які ознаки та функції має держава? 3.    Що означає поняття «особа»?

4      В які зв'язки вступає особа та держава?

Завдання

Висловіть своє судження, чи відрізняються правове положен­ня, права та обов'язки:

а)    корінного жителя Одеси та аборигена-дикуна, що живе зі своїм племенем у джунглях Африки;

б)    корінного киянина та польського дипломата, який працює у посольстві своєї держави в Україні.

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Запитання

Чи всі люди, які проживають на теренах України, є її грома­дянами?

Бесіда

1.    На чому базуються відносини особи та держави?

2.    Що таке правовий статус, які види він має?

3.    Що дає людині правовий статус?

Евристична бесіда

1.    Хто з вас має молодших братів чи сестер?

2.    Чи можна уже у момент народження визначити, що дитина, яка народилась, — людська істота? За якими ознаками?

3.    Пригадайте з курсу біології, як латиною називається людська істота?

4.    Як називали людей, що виокремилися з тваринного світу на уроках історії.

5.    Які зміни відбуваються в дитині у міру її зростання, які нові риси, вміння в неї з'являються?

6.    Чи можливі ці зміни без людського оточення, без людського суспільства?

Робота з таблицею

Скласти таблицю «Людина — індивід — особистість — особа — громадянин» {подано зразок заповнення).

Поняття

Зміст

яким періодом пов'язане

Людина

Біологічне поняття (= Ното Заріепз)

3 моменту народження

Індивід

Конкретна людина зі своїми унікальними властивостями

3 моменту народження

Поняття

Зміст

3 яким періодом пов'язане

Особис­тість

Соціальне поняття (лише в людсько­му суспільстві) ,

У процесі розвитку лю­дини та її формування

Особа

Людина, яка бере участь у правовід­носинах

Протягом життя

Громадя­нин

Політико-правове поняття (пов'язує людину з державою)

Протягом життя

 

ІV. Фізична хвилинка. 

 

Робота з Конституцією України (ст. 26)

Визначте, як Конституція України відповідає на запитання: які права повинні мати іноземці, що перебувають на території на­шої держави?

Стаття 26

Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і сво­бодами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни Украї­ни, — за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Іноземцям та особам без громадянства може бути надано при­тулок у порядку, встановленому законом.

Дискусійне питання

Чи потрібне людині громадянство?

V. Закріплення вивченого матеріалу

Бесіда

1.    Що означає поняття «громадянство» ?

2.    Якими є принципи правового статусу громадянина в демокра­тичній державі?

3.    Які основні способи набуття громадянства передбачає світова практика?

4.    Дайте загальну характеристику правового статусу іноземців в Україні.

 

VІ. Домашнє завдання

  1. Опрацювати матеріал підручника.
Переглядів: 1030 | Додав: Yevheniy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Перегляди сайту
счетчик посещений