П`ятниця, 10.05.2024, 11:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Ласкаво просимо до країни права!

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Made By Yevhenyi

Головна » 2014 » Травень » 28 » 10 клас. Особа, суспільство, держава. Особа і суспільство
21:44
10 клас. Особа, суспільство, держава. Особа і суспільство

Урок № 6 

Тема.  Особа, суспільство, держава. Особа і суспільство

 

Мета: встановити рівень оволодіння учнями основами теоретичних знань і способами пізнавальної діяльності;корекція засвоєних учнями знань, умінь та навичок.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Актуалізація знань учнів

Диспут «Україна — демократична, правова держава»   .

    Клас розподіляється на чотири групи. Дві групи учнів дово­дять, що Україна є демократичною, правовою державою, інші дві групи спростовують це твердження.

Групова робота

   Пропонуємо учням у групах розв'язати задачі з визначення форми держави.

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Бесіда

1.     Що таке суспільство?

2.     Назвіть основні причини виникнення суспільства.

3.     Наведіть приклади індивідуальних і колективних суб'єктів відносин.

4.     Класифікуйте відносини за стійкістю взаємозв'язків, що вини­кають. Наведіть відповідні приклади.

5.     Наведіть приклади економічних і політичних відносин, з яки­ми ви стикаєтеся в повсякденному житті.

6.     Із якого приводу складаються відносини, що виникають між:

а)     учнем і вчителем у ході навчального процесу;

б)     водієм і пасажиром рейсового автобуса;

в)     міліціонером і хуліганом?

 

 ІV. Фізична хвилинка.

Робота в групах. Завдання

Учитель пропонує учням самим дати визначення понять «лю­дина», «індивід», «особа», «особистість», «громадянин».

Запитання

1.     Чим відрізняється людина від індивіда?

2.     Чим відрізняється індивід від особистості?

3.     Чим відрізняються особа та особистість?

4.     Як співвідносяться між собою дії людини як члена суспільства та громадянина держави?

5.     Що потрібно зробити, щоб у цих діях не було суперечностей?

 

V. Закріплення вивченого матеріалу

Завдання

1.    Наведіть приклади впливу особи та суспільства одне на одного.

2.    Наведіть приклад, коли індивідуальні потреби людини вступа­ють у суперечність з потребами суспільства.     

       Що потрібно зро­бити, щоб ці суперечності не загострювались?

Бесіда

1.     В які зв'язки вступають особа і суспільство?

2.     Що означають поняття «особа» та «громадянин»?

3.     В які зв'язки вступають особа і держава?

4.     Чим відрізняються відносини особистості та суспільства від відносин особистості та держави?

 

VІ. Домашнє завдання

1.     Опрацювати матеріал підручника.

2.     Підготувати повідомлення на тему «На яких засадах базують­ся взаємовідносини особи та держави?»

Переглядів: 1907 | Додав: Yevheniy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Перегляди сайту
счетчик посещений