П`ятниця, 10.05.2024, 08:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Ласкаво просимо до країни права!

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Made By Yevhenyi

Головна » 2014 » Травень » 28 » 10 клас. Правопорядок і правопорушення. Поняття дисципліни, правопорядку й законності. Види дисципліни і способи її збереження
21:57
10 клас. Правопорядок і правопорушення. Поняття дисципліни, правопорядку й законності. Види дисципліни і способи її збереження

Урок 13

Тема. Правопорядок і правопорушення. Поняття дисципліни, правопорядку й законності. Види дисципліни і способи її збереження

 

Мета: дати уявлення про те, що таке правопорушення, дисципліни, правопорядку й законності, їх ознаки і види; сформувати вміння: пояснювати, що таке правопорушення, описувати його ознаки розрізняти види правопорушень, наводити приклади;  правопорушень; розтлумачувати поняття, аналізувати правові ситуації щодо правопорушень, оцінювати вчинки та поведінку учасників ситуацій з точки зору її правомірності; виховувати повагу до правомірної поведінки.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Актуалізація знань учнів

Бесіда

1.    Що таке право?

2.    Що таке правовідносини?

3.    Що є підставою для виникнення правовідносин?

4.     На які види поділяються юридичні факти відносно волі суб'єкта?

5.    На які види поділяються дії, до яких наслідків кожен з них призводить?

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Проблемні завдання

1.    Дайте оцінку рівня дотримання дисципліни, правопорядку та законності в нашій країні.

2.    Чи потрібна навчальна дисципліна?

Робота в групах

Запропонуйте механізми збереження дисципліни та правопо­рядку.

 

ІV. Фізична хвилинка.

 

Бесіда     Висловіть свою думку щодо співвідношення понять «суспіль­ний порядок» та «правопорядок». Яке з них більш загальне? Як пов'язано з ними поняття «дисципліна»? Приведіть приклади, пов'язані з дотриманням чи недотриманням норм у різних видах дисципліни.

 

VЗакріплення вивченого матеріалу

Завдання

1.Дайте визначення понять «правосвідомість», «правопорядок» «законність», «дисципліна».

2.Які елементи правосвідомості вам відомі?

3. Наведіть приклади вияву різних елементів правосвідомості

 

VІ. Домашнє завдання

1. Опрацювати матеріал підручника.

2. Написати твір: «Дисципліна та правопорядок — шлях до правової держави».

Переглядів: 1867 | Додав: Yevheniy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Перегляди сайту
счетчик посещений