Урок № 4
Тема. Державний лад. Форми правління
Мета: вчити пояснювати основні ознаки ладу та правління, наводити приклади сучасного життя, розвивати пам'ять, мислення, вміння працювати в парах та висловлювати власну думку, виховувати повагу до держави
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація знань учнів
Запитання
1. Що таке держава?
2. Назвіть основні функції держави і наведіть приклади.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Бесіда
1. Пригадайте, як управляли державою в Давній Греції та Давньому Римі.
2. Що означає поняття «республіка»?
3. Що таке монархія?
4. Коли та як на зміну абсолютним монархіям у Великій Британії та Франції прийшли обмежені монархії?
Завдання
1. Порівняйте три основні види монархії.
2. Порівняйте два види обмеженої монархії.
3. Порівняйте республіканську та монархічну форми правління.
4. Порівняйте три види республіканської форми правління.
5. Визначте форму правління нашої держави.
ІV. Фізична хвилинка.
Практична робота
Варіант 1
Клас розподіляється на групи. Кожна з груп отримує по 5 карток, на яких описана організація правління в різних державах. Завдання груп — визначити форми правління в цих державах, пояснивши свою відповідь.
Варіант 2
Учитель працює з усім класом, описуючи організацію правління в різних державах, а учні визначають форму правління, пояснюючи свою відповідь.
V.Закріплення вивченого матеріалу
Запитання
1. Що таке форма держави?
2. Які форми держави вам відомі?
3. Які існують форми правління?
4. Назвіть основні види монархічної та республіканської форм правління.
VІ.Домашнє завдання
1. Опрацювати матеріал підручника.
2. Навести 1-2 приклади країн з різними формами правління.
3. Випереджальне завдання: підготувати повідомлення про політичні режими та форми територіального устрою держави.
|